• ERASMUS +

          • Jako už poněkolikáte navštívili  naší školu studenti s pedagogy z İl Milli Eğitim Müdürlüğü z Turecka , tentokrát z měst Trabzon a Karaman, kteří k nám  přjeli v rámci programu  Erasmus - studentské mobility. Cílem návštěvy bylo stínování výuky našich pedagogů a  srovnání metod a způsoby výuky u nás a v zahraničí.

          • MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ KOUZLO KRÁSY

          • Dne 29.11.2023 se konalo MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ KOUZLO KRÁSY v Sušici, na kterém naši školu reprezentovala Barbora Bártová ze 3.ročníku , oboru kadeřník.  V pánské kategorii - pánský střih a styling v soutěžním tématu STARR WARS - HVĚZDNÉ VÁLKY se jí podařilo vybojovat 1.místo a obhájit tak své prvenství z loňského roku.Gratulujeme Báře a přejeme hodně dalších úspěchů.

          • SAMET NA ŠKOLÁCH ANEB STUDENTSKÝ DEN

          • Již třetím rokem se na naší škole podařilo zorganizovat příjemný den, který je nejen zavzpomínáním na 17. listopad, ale je to další nová tradice, kdy komunikace mezi studenty a učiteli přeroste do jistého lidského až neformálního modu. V němž se dá v uvolněné atmosféře zachytit i mnoho jinak skrytých impulzů, v rámci neformálního řádu školy. Jde i o jistý mezigenerační dialog, a zcela jistě i vhodnou psycho – přestávku ve dnech, které jsou jinak nabité prací v hodinách i mimo ně. Děkujeme též organizaci Samet na školách za spolupráci.   

                                                                   

            V předchozích dvou ročnících se organizačně jednalo o spolupráci některých studentů a pedagogů, resp. ve druhém ročníku byla organizace již zcela v režii studentů. Letos se organizace chopili dva zkušení pedagogové PhDr. Jaroslav Palas a Mgr. Monika Čožíková, kteří zároveň byli jistými koordinátory a moderátory. V jejich hlavách vznikl zajímavý koktejl nápadů, který přinesl, myslím, velmi inspirativní zážitky.

             

            Studenti byli rozděleni do dvou učeben, v nichž střídavě absolvovali dva dopolední body programu. Osobně jsem se nejvíce těšil na setkání se skvělým žurnalistou Jindřichem Šídlem, který je v mediálním prostoru natolik výraznou osobností, že takřka nebylo nutné ho komukoliv představovat. Jeho dvoji vystoupení před oběma publiky bylo skvostné, prosycené vtipem, který známe z jeho pořadu, a zároveň intelektuálně na výši. Forma, která byla zvolena (jistý dialog s o generaci mladší ženou (studentkou žurnalistiky Terezou Povolnou) vtáhla, myslím, studenty do tématu více, než kdyby šlo pouze o jakousi one-man-show. Byl jsem potěšen faktem, že vzpomínky a pocity pana redaktora se od mých takřka neliší (je jen o tři roky starší než já), a utvrdil jsem se ve víře, že to, co studentům ve výuce k tématu 17. listopadu 1989 přinášíme v hodinách, je opravdu přínosné.

             

            Měl jsem také možnost navštívit druhý blok, kde v rámci Gender-studies, probíhal workshop, který seznamoval zajímavou formou studenty s vybranými osudy žen za minulého režimu. Tento model vtáhl svojí interaktivností studenty do určitých sociálních situací, které plastičteji ukázaly život v období 1948 – 1989.

             

            Po polední pauze následovala velmi emotivní sekce, kdy tři učitelé: PhDr. Jaroslav Palas,

            Ing. Milan Jelen a Mgr. Silvana Gregor- Savičevič, kdy každý ze jmenovaných představil různé zážitky nejen z revolučního varu, oněch evolučních dní, ale i pohledy na předlistopadové Československo, cestování, armádu, specifika jednotlivých států východního bloku, apod. Dle bezprostředních reakcí studentů i následných ohlasů, to byl tento bod, rovněž velmi dobrý projekt. A já velmi děkuji kolegům, že uvěřili mému ujištění, že to bude pro studenty obohacením. Obzvláště jsem pyšný na to, že se mi podařilo přesvědčit kolegyni Savičevič, aby poprvé po mnoha letech, probluvila na půdě školy o svých osobních zážitcích z minulosti, před takto velkým publikem. Děkuji.    

             

            Posledním bodem programu bylo umělecky zajímavé hudebně-poetické pásmo revolučních písní, zpracovaných do určité performance, v provedení studentů 4. G. Šlo o skvělou originální akci. 

             

            Jsem rád, že letošní 3. ročník na naší škole, nebyl jen „politický“, ale šlo o pestrou mozaiku zážitků. Uvidíme jak bude pojat příští rok, stále je zde ještě rezerva a možnost uměleckého, literárního či sportovní formátu :-) ? Tak zase za rok, ve svobodě ? Snad ano. 

             

                                                                                                                                 PhDr. Jaroslav Palas 

          • EXKURZE DO KROUŽKOVACÍ STANICE NÁRODNÍHO MUZEA

          • V úterý 14.11 se 2.G zúčastnila exkurze do Kroužkovací stanice Národního muzea v Hostivaři. Exkurze proběhla jako součást projektu Náš soused - Kroužkovací stanice očima dětí, do kterého se 2.G zapojila. V rámci tohoto dlouhodobého projektu se studenti zapojí do soutěže a navrhnou ideální informační tabuli reprezentující význam a historii Kroužkovací stanice. Návrh vítězného studentského týmu bude realizován a studenti získají možnost zapojit se do jednotlivých kroků realizace prostřednictvím profesních kurzů (kreativní psaní, grafika, marketing a PR, dokumentace projektu, práce se sociálními sítěmi).

          • DEN VETERÁNŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

          • Dne 11. 11. 1918  skončila 1. Světová válka. Později se tento den stal připomínkou této ničivé války. V dalších letech se začal tento den vnímat, jako jisté „memento mori“, jako moment, kdy snad již skončily všechny války světa.  Nestalo se tak, a budoucnost ukázala, že člověk je schopen ještě větších hrůz, než byla ona „Velká válka“.

             

            Nakonec si v tento den připomínáme padlé ve válkách obecně, a veterány (přeživší bojovníky) jakýchkoliv válek. Symbol vlčího máku je, jak známo, spojen s básní vojenského lékaře, podplukovníka Johna Mc Crae, která kdysi v zákopech vyjadřovala žal nad těly, obklopenými vlčími máky, těmi krásnými „krvavými květy“.      

             

            Na polích ve Flandrech divoké máky rostou,

            tam mezi kříži, řada za řadou.

            Zde ležíme. Nahoře mezi červánky,

            je možná slyšet zpívat skřivánky,

            zde dole kanóny jen svoji píseň řvou.

            My už však nevstanem a je to možná zdání,

            že včera ještě žili jsme a byli milováni.

            Teď jenom tiše ležíme

            na polích flanderských.

            Náš boj však zase jiní převezmou.

            Do vašich rukou dáme my teď svou

            hořící pochodeň a vy ji neste dál.

            Kdyby vám uhasla, vzpomeňte na náš žal,

            že jsme tu padli zbytečně. Jen máky porostou

            na polích flanderských.

            A proto jsme se jako škola již poněkolikáté také rozhodli připojit, nejen k deklaraci tohoto dne, a připnout si onen „odznáček“ vlčího máku na svůj oděv, ale přímo se jako škola do této bohulibé charitativní akce zapojit. Naši studenti (žáci) ze čtvrtého ročníku gymnázia chodili po jednotlivých učebnách v naší škole a do přilehlého okolí, a celý den nabízeli možnost si zakoupit onen slavný „poppy flower“. Zapojili se samozřejmě  i učitelé.  A vždy, když dopadly ony mince do zapečetěných kasiček, tak jsem měl pocit, jakoby cinkla jedna nábojnice někde vysoko v nebi, jako poděkování. Poděkování za vzpomínku a úctu.

             

            Krátce před 11 hodinou připomněl ve školním rozhlase PhDr. Jaroslav Palas význam tohoto dne studentem 1. ročníku Janem Krámem byla čtena báseň „Na polích Flanderských“, a všichni přítomní studenti a učitelé škola drželi na chodbě minutu ticha za oběti všech válek.

             

            Myslím, že i v příštím roce se naše škola k tomuto projektu, který pořádá organizace Post Bellum, resp. Paměť národa, připojí.

             

             Je smutné, jak nikdy nekončí aktuálnost této připomínky.

             

            Čest a sláva veteránům minulým i současným

             

                                                                                                                     PhDr. Jaroslav Palas

          • ZRNO ZRNKO

          • Dne 8.11.2023 jsme navštívili firmu s. r. o - pekařství v Praze 4 „Zrno zrnko“. Zástupci firmy nás nejprve uvedli do zasedací místnosti firmy, kde nás seznámili se vznikem a chodem této firmy. Informovali nás o průběhu naší exkurze.

            Firma je mladá dynamická s inovačním moderním sortimentem pekařských a částečně cukrářských výrobků.

            Žáci měli možnost vidět výrobu kynutých těst – koláče, šátečky, vánočky, výrobu listového těsta, plundrového těsta a základem výroby této firmy – chlebové těsto, světlé a tmavé vodové těsto na běžné pečivo.

            Také bylo velmi přínosné vidět v chodu strojí vybavení kontinuálního pracoviště. KVPT které bylo spojováno pásovým dopravníkem. Dále viděli dělící a tužící stroje a kynárny, boxové pečící zařízení např. etážové pece.

            Pracovní proces byl rozdělen dílčími úkony zaměstnanců, které na sebe perfektně navazovali a na konci výroby se hygienicky balil celý výrobní sortiment a expedoval do prodeje.

            Skupina žáků byla ukázněná, všímavá. Byli schopni vyvíjet dialog s pověřeným pracovníkem, který nás provázel, mněly tendenci se ptát na perspektivu budoucího zaměstnání.

            Exkurze byla přínosem pro rozšířeni vědomostí a získání větších dovedností v oboru pekař/cukrář.

             

             

          • EXKURZE COCA COLA

          • Dne 9.11.2023 žáci 1.CL oboru cukrář byli  na exkurzi ve společnosti  COCA - COLA HBC Česko a Slovensko, který sídlí v Praze 9, v Kyjích. Nejdříve jsme museli podepsat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla, týkající se  pracovního oděvu a obuvi. Exkurze začala v přednáškovém sále promítáním zajímavého dokumentu o vzniku a historii vývoje nejpopulárnějšího nápoje na světě. Milým překvapením byla i  degustace nealkoholických nápojů z nabídky  firmy Coca-cola. Oprášili jsme si znalosti ze zeměpisu, matematiky  a dozvěděli jsme se, že pražský závod  vyrábí nápoje svého portfolia  pro celou střední Evropu. Denní produkce je neuvěřitelná co do množství. Byli jsme také seznámeni s tím, že Coca-cola je šetrná k životnímu prostředí a samospravuje vodu pro svojí výrobu jsou zde mokřady. V provozních prostorech  jsme museli pohybovat velmi  opatrně, neboť všude kolem byly v chodu  stroje, automatické linky. Zajímavé bylo vidět jak z recyklovaného plastu -  polotovaru -tzv. Preformy, se vyrábějí lahve na stáčení nealkoholických nápojů. Žáci byli průvodkyní pochválení za vstřícnost, spolupráci a za pozornost  v průběhu celé exkurze. Exkurze se žákům  líbila a odnesli si mnoho dojmů  a poznatků o možnostech uplatnění v této oblasti.

            M.Hemmerová

          • DROGOVÁ KRIMINALITA A MY V ROCE 2023

          • Dne 17.10.2023 se celý druhý ročník SOU naší školy zúčastnil školní akce s názvem "Drogová kriminalita a my v roce 2023." Tato akce byla zaměřena na problematiku nejčastěji zneužívaných návykových psychotropních a omamných látek, včetně jejich ilegální výroby a distribuce. Dále jsme se věnovali možným důsledkům užívání těchto látek na zdraví jednotlivce a zákonné odpovědnosti za jejich prodej.

            Přednášejícím na této akci byl vrchní komisař kriminální policie se zkušenostmi v oblasti vyšetřování trestné činnosti mládeže a násilné a drogové kriminality. V současnosti zastává pozici vedoucího protidrogového oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy.

          • NÁVŠTĚVA POSLANECKÉ SNĚMOVNY

          • V prvním listopadovém pondělí jsme se studenty 3.ročníků SOU sešli na Malé Straně, abychom si v praxi (a snad i trochu zábavně) vysvětlili, jakým způsobem funguje a je řízen náš stát. Začali jsme prakticky - u Ministerstva financí, kde jsme si zopakovali daňovou legislativu, organizaci výběru daní a vysvětlili si na co slouží úřední deska. Následně jsme si dovolili krátce odbočit od našeho tématu, a zároveň i z trasy, a připomenout si postavu dr. Milady Horákové u jejího pomníku na Pětikostelním náměstí. Po krátké debatě na téma svobody a boje za pravdu nás již čekala hlavní část našeho programu, návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Díky pozvání poslance hnutí STAN, pana Martina Hájka, jsme mohli do budovy zákonodárného sněmu vstoupit hlavním vchodem pro zaměstnance a projít přímo do sněmovního sálu, kde jsme již usedli do poslaneckých lavic a názorně si ukázali průběh schůze sněmovny, proces projednávání návrhu zákonů a hlasování. Prohlídkový okruh dále pokračoval do Tiskového střediska, na původní barokní schodiště v jižní části Thunovského paláce až do Šternberského paláce, do sídla poslaneckého klubu STAN, kde jsme dále pokračovali v debatě s panem Hájkem. Mezi hlavní témata patřila náplň práce poslance, zodpovědnost za rozhodnutí, státní rozpočet, bezpečnost státu, ale došlo i na úsměvný návrh zkrácení školního týdne. Odpoledne jsme následně zakončili procházkou na Hrad a ke Strakově akademii, kde bylo i tematicky ukončeno naše povídání o demokratickém systému řízení státu.Mé velké díky patří všem studentům, kteří se nadšeně zapojili do debaty. Věřím, že mnozí z nich zde nebyli naposledy a že i oni se budou jednou podílet na chodu naší republiky, ať už v pozici obecních a krajských zastupitelů, nebo právě členů zákonodárného sboru.

            Za pedagogický doprovod, Mgr. Monika Čožíková a Mgr. Kateřina Hurychová

          • PŘEDNÁŠKA GREENPEACE

          • V pátek 6.10.2023 do naší školy zavítali zástupci nevládní enviromentální organizace Greenpeace. Připravili pro naše žáky z oboru vzdělání Vlásenkář a maskér a Gymnázium přednášku o ochraně životního prostředí. Po přednášce proběhla zajímavá diskuze o udržitelnosti oblečení, o neplýtvání potravinami, vodou a naši žáci obohatili diskuzi názory o své pomoci přírodě. Většina žáků zbytečně neplýtvá potravinami, zajímají se o složení kupovaného oblečení, často kupuje módní kousky i v secondhandech, vyměňují si vzájemně oblečení, nebojí se nosit věci po sourozencích či rodičích. Životní prostředí je pro současnou nejmladší generaci velmi aktuální téma, všichni žáci recyklují, někteří dokonce i kompostují. Smyslem přednášky bylo i zamyšlení se nad formou dopravy (uhlíková stopa) a užitečnosti obnovitelných zdrojů. Pozitivním závěrem besedy bylo zjištění, že v nejmladší generaci má příroda velké zastání.

          • WORKSHOP - FILMOVÁ MASKA

          • Ve středu 1. listopadu 2023 jsme uspořádali v maskérské dílně naší školy workshop na téma filmový make-up. Jarmila Bartošová, zkušená filmová a televizní maskérka, zahájila akci krátkou přednáškou s ukázkami filmových líčidel, která se zaměřila na moderní make-up pro film a televizi. Poté byli žáci rozděleni do dvojic a přistoupili k plnění zadaných úkolů.

            První ročník žáků se věnoval tvorbě civilního make-upu podle konkrétního tématu (rande, únava, nemoc, párty...), zatímco třetí ročník měl za úkol vyhledat předlohy pro make-up typický pro období 20. a 30. let 20. století. Po konzultaci s paní Bartošovou si žáci zapůjčili potřebné kosmetické produkty a pustili se do samotné práce. Během celého workshopu byli žáci plně soustředění a projevovali velkou aktivitu při své práci.

            Tato akce byla pro naše žáky inspirativní a poučná, a proto jsme se rozhodli, že bude mít pokračování ve druhém pololetí tohoto školního roku. Děkujeme paní Bartošové za její cenné rady a podporu v rozvoji dovedností našich žáků v oblasti make-upu pro film a televizi.

          • KOLÍČKOVÝ DEN 2023

          • Druhý ročník Kolíčkového dne vynesl Nadaci Jedličkova ústavu úžasnou částku přes 720 000 Kč. Jsme nesmírně pyšní na naše žáky gymnázia, kteří se za naší školu zapojili do dobrovolnické sbírky a přispěli částkou 4 873 Kč na podporu dětí s postižením. 

            Byla to skvělá událost plná setkání, zážitků a nebývalé vlny solidarity. Sbírku podpořilo více než 10 000 lidí, a kolem 400 dobrovolníků se zapojilo do akce. Sbírku na prodejním stanovišti na náměstí Jiřího z Poděbrad podpořila také herečka Michaela Maurerová.

            Vybraná částka půjde na podporu dětí a mládeže s postižením, například na pořízení kompenzačních pomůcek, osobní asistenci, pracovní tréninky a volnočasové aktivity. Za zelený kolíček lidé přispěli minimálně 50 Kč, což odpovídá 20 minutám osobní asistence.

            Těšíme se na další, již třetí ročník Kolíčkového dne, který Nadace Jedličkova ústavu plánuje na 22. října 2024. 

          • CYKLOVÝLET

          • Teplé dny jsou nejspíše za námi, ale i tak můžeme zavzpomínat na velmi povedený cyklovýlet, na který jsme vyrazili před letními prázdninami. Díky organizaci pana Krkošky (truhlář) jsme si dali pěkně do těla a velký respekt těm, co neměli elektrokolo!

            Těšíme se na další takový výlet!

          • SOUTĚŽ MASEK A ÚČESŮ

          • Po úterý 31. října 2023 jsme v naší škole pokračovali v oslavách Halloweenu tím, že jsme uspořádali soutěž o nejlepší masku a účes, která probíhala na našich sociálních sítích během celého týdne.

             

            Soutěž masek:

            1. místo: Kristýna Seinerová "Matrix"

            2. místo: Zora Mazuchová "Jeptiška"

            3. místo: Tereza Pekárková "Trol"

            cena laické poroty: autorem masky Zuzana Marešová 

             

            Soutěž halloweenských účesů:

            1. místo: autor Tereza Kubešová

            2. místo: autor Kateřina Pánková

            3. místo: autor Aneta Máslerová

            4. místo: Lenka Jurkaninová

          • HALLOWEEN NA TRHAŇÁKU

          • Naše škola se v úterý 31. října 2023 ponořila do halloweenské atmosféry! Navzdory běžnému vyučovacímu rozvrhu se naši učitelé rozhodli udělat tento den něčím zvláštním a začlenili do svých hodin nádech Halloweenu.

            Žáci dorazili do školy v různých kostýmech a maskách, od strašidelných příšer po oblíbené postavy. Ti, kteří chtěli, mohli využít služeb našich maskérů a kadeřníků, kteří byli k dispozici od třetí do čtvrté vyučovací hodiny v učebně č. 5.

            Ale to nebylo vše! Uspořádali jsme soutěž o nejlepší masku a kadeřníci v naší provozovně vytvářeli halloweenské účesy, ze kterých jsme také vytvořili další soutěž. Tyto soutěže pak probíhaly na našem Instagramu gymnázia i učiliště a vítězové byli opravdu skvělí.

            Halloween v naší škole byl jedinečným zážitkem, který spojil zábavu s vzděláním. Děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili, a těšíme se na další podobné události, které budou tuto tradici nadále rozvíjet.

          • MUŽ, KTERÝ STÁL V CESTĚ V KINĚ LUCERNA

          • Ve středu 4. října všichni žáci gymnázia navštívili představení nového českého filmu o dramatických událostech srpna 1968: Muž, který stál v cestě.

            Nový český film natočený i s ukrajinskými herci na území, kde se dnes válčí, sugestivně popisuje osud Františka Kriegela, jediného odvážného, jenž nepodepsal takzvané moskevské protokoly a politický souhlas se srpnovou okupací.

            Pan učitel Pavel Brycz promítání pro žáky zorganizoval ve spolupráci s filmovou produkcí Bio Illusion a Palácem Lucerna, aby žáci poznali naše moderní dějiny jako napínavý příběh s hrdinou, který oproti stereotypnímu pojímání hrdinství v české kultuře rozhodně není švejkovský.

            Po projekci se žáci seznámili v besedě s pracovníkem Lucerny s historií paláce rodiny Havlových a s aktuálními festivaly a akcemi s legendárním kinem spojenými.

             

            Mgr. Pavel Brycz

          • FOR BEAUTY 2023, BARBER BATTLE JUNIOR VOL.2

          • Každá žena může být  krásná, sebevědomá a k tomu potřebuje mít přehled o těch nejlepších výrobcích a procedurách, které podporují zdravý životní styl. 

            Skvělou příležitostí k seznámení se se současnými trendy v kosmetice, kadeřnictví a nehtovém designu byl veletrh FOR BEAUTY, který v pátek 20.10. 2023 navštívili naši žáci kadeřnického oboru. Součástí veletrhu byla řada profesionálních soutěží -  holičská soutěž ČR v barberingu Barber Battle Junior, šampionát v nail designu a nail artu NAILPRO CZECH, mistrovství ČR profesionálních pedikérů BEAUTY FOOT CUP a MAKE-UP Mistrovství ČR 2023.

            V soutěži Barber Battle Junior školu zastupovaly dvě naše žákyně - Barbora Bártová a Nikola Kadlecová, z nichž se Báře v tvrdé konkurenci podařilo vybojovat 3. místo. U obou dívek oceňujeme především odvahu poměřit své dovednosti s ostatními vrstevníky z kadeřnického oboru. Jejich přístup k zvolené profesi je příkladem pro ostatní a do budoucna příslibem, že nechtějí ustrnout, ale využívat příležitostí se ve své profesi zdokonalovat. Zaslouží si naši pochvalu a obdiv.Přejeme jim hodně úspěchů.

          • HALLOWEEN NA TRHAŇÁKU

          • Úterý 31.10. 2023 bude nabitý halloweenskou atmosférou! Výuka bude probíhat podle rozvrhu, ale naši vyučující zařadí do svých předmětů halloweenskou tématiku. Přijďte do školy v masce nebo se nechte nalíčit a učesat našimi maskéry a kadeřníky, kteří budou k dispozici od 3. do 4. vyučovací hodiny v učebně č.5. A co víc, můžete si pochutnat na halloweenských dobrotách připravených našimi cukráři.

            Během dne se také koná soutěž o nejlepší masku na naší škole a na pracovištích OV kadeřníků a maskérů. Sledujte naše sociální sítě a hlasujte pro svou oblíbenou masku! 

             

          • FOR ARCH, FOR INTERIOR

          • Návštěva mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH a veletrhu nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR

            Dne 20. 9. 2023 se žáci 2. ročníku oboru truhlář již tradičně zúčastnili výstavy FOR ARCH v Letňanech.  Doba je turbulentní a ve světě stavebnictví se toho stále děje mnoho a spousta novinek se ještě chystá. Nejen dobrý řemeslník, ale všichni, kdo plánují stavět, rekonstruovat či vyměňovat a doplňovat technologie v domě, si nesmí nechat ujít příležitost seznámit se s novinkami ze všech odvětví stavebnictví.
            Velká část výstavy byla věnována aktuálnímu tématu - úsporám energie, zde žáky zaujala část výstavy zaměřené na využití solární energie a na ekologické vytápění budov. Mohli si zde ověřit, jak se uchovává získaná energie ze slunečního záření a větru.  Naše budoucí truhláře zaujala expozice věnovaná vytápění budov pomocí dřevěného odpadu a to - dřevního štípaného odpadu, lisovaných briket, peletek, brusného prachu nebo dřevní štěpky. Všechny druhy spalování byly velmi dobře a názorně prezentovány.
            Souběžně se stavebním veletrhem probíhal veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR, na kterém byl prezentován hlavně lůžkový, sedací a stolový nábytek. Pozornost návštěvníků se soustředila zejména na designové a řemeslné zpracování dřevěných materiálů včetně kvalitních povrchových úprav. Na představovaných exponátech se žáci mohli přesvědčit, že pokud nebudou brát výuku se vší vážnosti, nenaučí se zhotovovat nábytek v takové kvalitě, jakou měly prezentované výrobky. 

            Jaroslav Krkoška

  • Sleduj gymnázium na sociálních sítích

  • Sleduj učiliště na sociálních sítích