• ŠKOLNÍ KADEŘNICKÁ SOUTĚŽ
          • ŠKOLNÍ KADEŘNICKÁ SOUTĚŽ

          •  

            V naší školní kadeřnické provozovně v Milánské ulici se konala učilištní soutěž mezi žáky druhého a třetího ročníku. Téma dámské kategorie bylo plesový účes a pánská kategorie se utkala v módním pánském střihu. Ceny pro první 3 umístěné ve formě profesionálních pomůcek a přípravků, věnovala firma Schwarzkopf. Hodnocení soutěže probíhalo pod vedením kadeřníka Dino Doliče a studenta 5.V Lukáše Fišera.  

            Ocenění studenti:

             

            Pánské:

            1.místo Barbora Bártová  2.místo Nikola Kadlecová   3. místo Robin Horák

            Dámské:

            1. místo Kateřina Malčánková  2. místo Kateřina Turková  3. místo Adéla Fíčková

             

            Gratulujeme a nezapomeňte naše kadeřníky využít i v plesové sezoně, náš ples v březnu je za rohem :-)

        • NÁVŠTĚVA ARCHIVU BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK
          • NÁVŠTĚVA ARCHIVU BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK

          •  

            V pátek  27. 1. 2023, kdy si připomínáme pietní den, související s jedním totalitním režimem,   navštívili naši maturanti (studenti 4. G) spolu se svým učitelem dějepisu a moderních dějin PhDr. Jaroslavem Palasem budovu „Archivu bezpečnostních složek“ v Braníku, který je spojen jak s totalitou nacistickou, tak i komunistickou.  Jedná se o tradiční exkurzi k moderním dějinám, kterou je možné uskutečnit především díky osobním kontaktům učitele Palase, který zde kdysi pracoval, jakožto historik na oddělení tzv. Třetího odboje, kde jsou zpracovávána stanoviska k uznání účastníků Třetího odboje.    

            Zde se nás ujala jako vždy sympatická vedoucí pracovnice, která je vedoucí celého oddělení místních fondů. Letos toho pro nás bylo připraveno opět mnoho zajímavého.  Ve velké zasedací místnosti byli studenti seznámeni nejprve s prací a funkcí tohoto specifického archivu. Poté návštěvníci zhlédli velmi zajímavé originální materiály z provenience STB, a vyslechli řadu neuvěřitelných tragických i tragikomických příběhů, které provázely život v jinak politicky dosti smutném období našich dějin, v letech 1948 – 1989. Ti nejbystřejší studenti uměli zařadit informace i do širšího světového geopolitického kontextu Studené války, což jsem jakožto učitel kvitoval s povděkem. Novinkou byla možnost si na velkém plátně vyhledat konkrétní zájmovou osobu, která byla v hledáčku Státní bezpečnosti, z důvodu jisté společenské exponovanosti, což studenti využili, a vyhledali si některé celebrity 60. až 80. let. Druhou novinkou byla potom produkce dokumentu, který připravila organizace Paměť národa, a který se zabývá jistou porevoluční reflexí několika důstojníků Stb, kteří byli ochotni vystoupit tzv. „na kameru“.  Dále jsme byli seznámeni s činnosti archivu a jeho specifickým postavením mezi ostatními archivy. Poté nás Mgr. Penížková provedla po jednotlivých depozitářích, kde bylo možné velmi zblízka pochopit i jisté „tajemno“ práce archiváře.  

            Součástí návštěvy byla i určitá beseda (diskuse) nad konkrétními texty, vypovídajícími o komunistické perzekuci. Dojemné příběhy a některé velmi působivé fotografie, týkající se některých osudů vyvolaly řadu emocí a dotazů. Studenti také pochopili, že interpretace pramenů je velmi zodpovědná věc, a že není možné v dnešním zrychleném světě například šmahem vyhodnotit nějakou informaci (např. někoho negativně hodnotit bez dostatečného ověření zdroje, apod.) 

            Archiv v první řadě pomáhá badatelům, studentům i laické veřejnosti při pátrání po osudech lidí z nedávné minulosti, spojené s komunistickým, ale i nacistickým režimem, což vede k zlepšování povědomí o těchto obdobích našich moderních dějin. Tato informace studenty velmi zaujala, neboť někteří nepředpokládali, že by i jim samotným bylo umožněno, samostatně bádat např. po svých předcích. Z dalších úkolů, které archiv vykonává, studenty asi nejvýrazněji zaujalo Oddělení třetího odboje, které svou činnosti přispívá k vypořádávání se společnosti se svou komunistickou minulostí  (podíli se na vypracovávání stanovisek k jednotlivým žadatelům. Kteří usilují o uznání statutu Účastník třetího odboje.     

            Na závěr měli studenti možnost shlédnout restaurátorskou „laboratoř“, kde procházejí některé archiválie určitým odborným postupem rekonstrukce či oprav. Jednalo se, stejně jako v ostatních případech, o velmi působivé a trochu tajemné pracoviště.

            Exkurze splnila svůj účel a myslím, že rozšířila studentům další obzory jejich poznání o světě historického bádání kolem nás.      

             

                                                                                       PhDr. Jaroslav Palas

        • SLADKÝ VALENTÝN
          • SLADKÝ VALENTÝN

          • Oslavte s námi Valentýn!

            Naši cukráři pro Vás připravili sladkou Valentýnku, kterou si můžete za symbolickou částku zakoupit zítra 14.2. v prostorách školy. 

        • KALIBR CUP 2023
          • KALIBR CUP 2023

          • Začátkem února vysíláme naše šikovné studenty 2. ročníku oboru vlásenkář - maskér, aby poměřili své dovednosti v mezinárodní soutěži žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě. 

            První ročník soutěže se uskutečnil 8. února 2001 pouze pro make-up spojený se zdobením nehtů na téma „Pozvánka na večerní koktejl“. 

            Od roku 2002 byla soutěž rozšířena i o kadeřnickou část a postupně se jí zúčastňuje stále více středních škol. V současnosti se do soutěžního klání zapojuje průměrně 37 středních škol vyučujících obory Kosmetička a Kadeřník.

            Letošní 21.ročník bude na téma "řecké bohyně" a my se těšíme na soutěžní výsledky našich žáků.

        • FILOSOFICKÁ OLYMPIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO
          • FILOSOFICKÁ OLYMPIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO

          • "Každý člověk od přirození touží po vědění." v tomto duchu jsme dne 16.ledna 2023 zahájili se studenty třetího a čtvrtého ročníku gymnázia školní kolo Filosofické olympiády pořádané Katedrou filosofie a společenských věd FF UHK. Ve školním kole soutěžilo 30 žáků, kteří měli 60 minut na  vypracování otázek z dějin evropského filosofického myšlení, logiky, argumentační logiky a pochopení textu. Do celonárodního kola postupují tři žáci, 10.února nám držte palce!

        • VÝSTAVA "THE WORD OF BANKSY"
          • VÝSTAVA "THE WORD OF BANKSY"

          • Studenti 4.P navštívili výstavu anglického umělce Banksy, která se konala v budově kostela sv. Michaela v Michalské ulici v Praze . Výstava pokrývá období rané kariéry od konce 90.let do letošního roku a zahrnuje Banksyho nejznámější díla jako „Girl and Balloon“ nebo „Sweep It Under The Carpet“, stejně jako některá jeho méně známá díla. Každé z více než 100 děl je prezentováno ve své původní velikosti. Provokativní umění seznamuje lidi se světem kolem nás a jeho problémy .

        • SBÍRKA KE DNI VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ
          • SBÍRKA KE DNI VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

          • V listopadové sbírce ke Dni válečných veteránů se za naše školy - gymnázium a učiliště, vybrala částka 3.710,- Kč. Celkové sbírka vynesla 3.034.938,- Kč, což překonalo loňský ročník. Část prostřeků letos poputuje na aktivity Centra pomoci Paměti národa, dokumentování a uchování příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu a po celé republice se plánuje vybudování sítě poradensko-kontaktních center.  

        • VLASOVÁ KLINIKA - INOVACE PRO RŮST VLASŮ
          • VLASOVÁ KLINIKA - INOVACE PRO RŮST VLASŮ

          • Žáci nástavbového oboru Vlasová kosmetika navštívili nově otevřenou pobočku Vlasové kliniky na Praze 10. Klinika se specializuje na řešení problémů s vypadáváním vlasů a obnovením jejich růstu. Pomocí inovativní technologie společnosti Biotec Italia, odborně proškolený personál této kliniky aplikuje klientům přímo do vlasové pokožky produkt NEOHAIR, který má složení bohaté na aktivní principy, jako jsou vitamíny, aminokyseliny a rostlinné výtažky, určené pro léčbu oslabených kapilár a stimulaci růstu vlasů. Žákům byl předveden detox - čištění pokožky ultrazvukovou špachtlí, přímo na jejich spolužákovi. Ultrazvukem se pokožka očistí, prokrví a připraví pro aplikaci Neohairu. Žáci měli možnost seznámit se také s metodou mikrojehličkování. Jde o nový způsob revitalizace vlasů, který napomáhá vstřebání aktivních látek a ozdravuje vlasovou pokožku, obnovuje vlasové folikuly, a tím napomáhá opětovnému růstu vlasů.
            Návštěva kliniky byla pro žáky velmi inspirativní. Rozšířila  nejen jejich  znalostí o vlasové pokožce, ale možná přispěla i k nasměrování jejich budoucí profesní dráhy.

        • PŘEDNÁŠKA O KLIMATICKÝCH ZMĚNÁCH
          • PŘEDNÁŠKA O KLIMATICKÝCH ZMĚNÁCH

          • Na naší škole proběhla  přednáška Jakuba Zamouřila, pravidelného přispěvatele na web fakta o klimatu a autora petice pro klima. Akce zabrala dvě vyučovací hodiny a všichni napjatě poslouchali výklad, který se týkal především základních faktů o klimatu a vysvětlení principu, kterým se planeta otepluje, tedy skleníkového efektu. Během přednášky zaznívaly pojmy jako například již zmiňovaný skleníkový efekt, spravedlivá transformace, potenciál OZE a tyto pojmy byly uvedeny do kontextu.

            V druhé části programu, každý z žáku měl vymyslet nějaký skutek nebo činnost, který může učinit každý z nás a pomůže v boji s klimatickou krizí. Častokrát zaznívaly příspěvky, o alternativnějším stravování, třídění, které stále v naší společnosti není normou a udržitelnějším způsobu života. Na chvíli se dokonce rozproudila diskuze o systémových změnách. Doufáme, že si zúčastněná třída program užila a třeba se dočkají i jiné ročníky.

             

            3.G Lukáš Niedermayer

        • STUDENTSKÉ VOLBY - 2. KOLO
          • STUDENTSKÉ VOLBY - 2. KOLO

          • Dne 18. a 19.1.2023 probíhalo v naší škole druhé kolo celorepublikové akce studentských prezidentských voleb pod záštitou organizace Jeden svět na školách. Do hlasování "nanečisto" se zapojili naši studenti z gymnázia i učiliště a dle výsledků největší podporu získal Petr Pavel. 

        • KRÁSA ZAPLETENÝCH VLASŮ
          • KRÁSA ZAPLETENÝCH VLASŮ

          • Soutěž prvních ročníků - krása zapletených vlasů, proběhla ve čtvrtek 12.1.2023 v naší provozovně v Horních Měcholupech.

            Děkujeme našim studentům za účast a blahopřejeme vítězkám:

            1.místo Dominika Zlatníková

            2.místo Nikola Šindelářová

            3.místo Denisa Matysová

        • OBJEKTIV  2022
          • OBJEKTIV 2022

          • Naše studentka gymnázia - Barbora Vajsová se svou fotografií získala 3.místo v kategorii pro SŠ v celostátním kole soutěže technických dovedností s názvem Objektiv 2022 v Ostravě.

            Letošní téma 5. ročníku soutěže - "příroda kolem nás" bylo souhrnným zadáním pro soutěžní kategorie v oblasti krátkého filmu, fotografie, prostorové tvorby a řemeslné tvorby.

            Báro srdečně gratulujeme!

        • 14. ČAPKOVSKÉ ČTENÍ 2022
          • 14. ČAPKOVSKÉ ČTENÍ 2022

          •  

            Dne 21. 12. 2022 proběhl na naší škole další ročník „ČAPKOVSKÉHO ČTENÍ“, tohoto slavného literárního, hudebního a vůbec uměleckého počinu, kterým naše škola vzdává úctu nejen bratřím Čapkům, ale i obecné intelektuální snaze lidí (a mladých zejména), pozvednout nesmrtelného ducha tvorby zase o něco výš.

             

            Letos jsme se již nebáli Covidu, ale „jen“ chřipkové epidemie, která sice trošku omezila počet diváků, ale přesto lze říci, že divácká kulisa byla dostatečná a příjemná. Nicméně přes jakoukoliv nejistotu musel jako vždy organizátor, moderátor a účinkující v jedné osobě (PhDr. Jaroslav Palas) doufat a veškeré obsahové a časové parametry držet tak, aby se případně mohlo něco drobně posunout či pozměnit. Naštěstí to nakonec nebylo příliš třeba, a vše proběhlo skvěle a jak se říká v televizní „hantýrce“ nebyli jsme ani moc „dlouhý ani krátký“, nemuseli jsme na účinkující gestikulovat, ať něco zkrátí či naopak posílat klauny do uprázdněných časových mezer.    

             

            Po úvodním slově a organizačních připomínkách pana učitele Palase, bylo také připomenuto 120 let od narození životní partnerky Karla Čapka, Olgy Scheinpflugové.  Krátce jsme připomněli její divadelní, filmovou i televizní tvorbu a některé zajímavosti ze života tohoto slavného páru.  Bylo také zmíněno nové zpracování Hordubala v Národním divadle, a další střípky, zkrátka jako každý rok. 

             

            Program jsme zahájili opět čtením z díla Karla Čapka a připomněli si skrze jeho dílo různé stránky osobnosti tohoto velikého vypravěče. Letos se díky různým zájmům čtenářů vytvořila krásná mozaika poezie, povídek, cestopisů, ukázka jednoho obrazu z divadelní hry, apod. U našeho „čtenářského křesla“ se vystřídala řada žáků z různých tříd a nakonec i jeden učitel PhDr. Jaroslav Palas. Všichni čtenáři byli také zachyceni fotograficky, viz příslušné fotografie.   

             

            Dalším zajímavým bodem onoho dopoledne byla také návštěva paní Vladimíry Odrobiňákové, vedoucí kulturní pracovnice muzea Bratří Čapků v Malých Svatoňovicích. Ta nám představila jednak činnost této instituce, sdělila nám řadu velmi zajímavých informací o Karlovi, Josefovi i Heleně. Pro mnohé z nás šlo o zcela nové informace, a to přesto, že se o tuto rodinu dlouhodobě zajímáme. Paní Odrobiňáková nám také přinesla na ukázku řadu konkrétních artefaktů, a ve své prezentaci nám ukázala, některé originální exponáty, které nelze spatřit jinde, než právě v jejich muzeu. Byli jsme také všichni srdečně pozváni k návštěvě muzea v Malých Svatoňovicích. Doufám, že spolupráce mezi naší školou a touto bohulibou institucí tímto nekončí, ale začíná.

             

            Novinkou bylo také letos hostující divadlo. Přijeli k nám herci, ještě malí vzrůstem a věkem, ale velcí, co se týče jejich výkonu. Jednalo se o žáky šestých a sedmých tříd ZŠ Štěrboholy, naší partnerské školy, se kterou spolupracujeme i na jiné bázi. Dramatizace asi pěti obrazů, např. Jak Pejsek s kočičkou vařili dort, či Poštovské pohádky, nás všechny potěšila a pobavila. Doufám, že nám tito umělci přijedou zahrát i příští rok. Myslím, že bouřlivý potlesk byl jasnou odpovědí, na otázku, jak to děti zvládli. Mistrovsky !

             

            Následovala hudební fáze, kdy se předvedli především Isabella Bajo z 1. G na klavír a kapela „Weezer Geezer the People Pleaser“ ve složení Vojtěch Šedivý - absolvent,  Vojtěch Cink - 4. G, Šimon Krištůfek 4. G a Marek Šplíchal  4. G). Tato kapela to se svými elektrickými kytarami, basskytarou a bicími rozjela rovnou cestou do síně rocknrollové slávy.

             

            Po obědové pauze jsme se pustili do prezentace vlastní tvorby, která měla podobu básní, úvah a dokonce i ukázek z knih. Letošní maturantka Lucie Klinderová opět rozesmála publikum, odvážný Matyáš Richter se svou poezií také posunul hranice kvality. velmi osobní Anežka Havránková, sympatický Kryštof Rajdl, a další. A vystoupil i pan učitel Palas, který nechtěl zůstat pozadu, a asi mnohé překvapil svou velmi lidskou povídkou, podle skutečné události. Nemohu jmenovat všechny vystupující, ale všem patří dík. Za tuto fázi našeho „kulturního dne“ jsem vždy asi nejraději. Myslím totiž, že vystupovat v tomto věku s vlastní tvorbou („jít s kůží na trh“) a to ještě před svými spolužáky a učiteli, vyžaduje nesmírnou odvahu. Šlo o celé spektrum typů žánrů, stylů, přednesu i komunikace s publikem. Někdo spíše „zahříval a uklidňoval, někdo zneklidňoval a provokoval“, ale co se týče kvality, mně osobně přišla tvorba našich žáků jako „zjevení“ a stejně jako v předchozích letech jsem se neubránil silnému pohnutí a úžasu, nad tím, jak tato (mnohokrát zatracovaná) generace píše. V duchu jsem si připomněl svou vlastní tvorbu z období středoškolských let a uvědomil jsem si, jak velmi podobná témata mladý člověk stále řeší.

                                

            Posledním, a snad i celou dobu velmi očekávaným bodem programu, bylo vystoupení naší učitelské kapely „Dr. Galén Kvartet“, která by se letos skládala ze třech členů, a to:

             

             PhDr. Jaroslav Palas, Mgr. Filip Papoušek a Mgr. Pavla Kárníková. Tato trojice zahrála  několik známých folkových či popových písní. Myslím, že studenti byli příjemně překvapeni uměním nové členky souboru. Její pěvecký rozsah a přirozený talent pro rytmus, byl novým impulsem, který naše kapela potřebovala. Možnost si „zamuzicírovat“ byla poté ještě spontánně prodloužena, a pro nás bylo příjemné sledovat, jak publikum, které jinak ze třídy většinou prchá, náhle ani po skončení koncertu nikam neodchází, a opravdu si chce jen tak se svými učiteli zazpívat a zahrát na kytaru. Snad upřímný potlesk publika, byl krásnou tečkou za letošním ročníkem.

                          

                                            VŠEM VYSTUPUJÍCÍM VELMI DĚKUJEME

                                                               Těšíme se na příští 15. ročník!

             

            PhDr. Jaroslav Palas

                                                                                                                

        • NÁVŠTĚVA EVROPSKÉHO PARLAMENTU
          • NÁVŠTĚVA EVROPSKÉHO PARLAMENTU

          • Na pozvání našeho europoslance pana Niedermayera, jsme v předvánočním čase,  spolu s dalšími 50 studenty z České republiky, odjeli do Štrasburku na návštěvu Evropského parlamentu. První den pobytu jsme zahájili prohlídkou města, navštívili Katedrálu Panny Marie, Muzeum moderního a současného umění a na závěr dne jsme se všichni sešli na společné večeři. Druhý den ráno byla na programu návštěva Parlamentu, která byla zahájena besedou s RNDr. Luďkem Niedermayerem, který nás informoval o své práci v Evropském parlamentu, kde vede českou národní delegaci v klubu Evropské lidové strany a o své činnosti v Hospodářském a měnovém výboru. Po prohlídce budovy Parlamentu jsme měli možnost na krátkou chvíli také být přítomni jednání europoslanců. Návštěvu jsme zakončili společným fotografováním u evropských vlajek. Následující den nás čekala cesta do Norimberku, kde jsme navštívili hrad, nakoupili dárky na vyhlášených vánočních trzích a vyzkoušeli si tak konverzaci ve francouzském jazyce.  Poté následovala cesta domů.

            Návštěva Evropského parlamentu byla pro žáky jedinečnou příležitostí prohlédnout si jeho sídlo, dozvědět se, jak funguje a jakým způsobem jsou přijímána rozhodnutí, která se dotýkají i jejich každodenního života.

             

             

            QUELQUES IMPRESSIONS DE STRASBOURG

             

            Nous étions en voyage à Strasbourg. Nous sommes allés du 13 décembre à minuit au jeudi 15 décembre. Mardi, nous avons passé toute la journée en ville dans les marchés et les cafés. Mercredi, nous avons visité le Parlement européen. Jeudi, en route pour Prague, nous nous sommes arrêtés dans la ville allemande de Nuremberg. Il a neigé à Strasbourg presque tout le temps où nous y étions. L'hôtel était dans la ville allemande voisine d'Offenburg. Nous avons goûté beaucoup de nourriture.

            Klára Maternová

             

            En décembre, nous avons visité Strasbourg avec notre classe. Strasburg est une ville en France. Nous sommes partis jeudi à une heure du matin. Le premier jour, le guide nous a fait une promenade dans la ville. Par exemple, nous avons vu la cathédrale, les marchés, les maisons de Strasbourg et dégusté du café français. Le deuxième jour, nous sommes allés au Parlement européen à l'invitation du député européen Luďek Niedermayer. Malheureusement, nous n'avons pas vu la remise du prix Sakharov, parce que nous avons dû partir. Le dernier jour, nous avons fait un petit arrêt à Nuremberg en Allemagne, où nous avons vu les marchés de Noël.

            Michaela Radikovská

             

            J’ai visité le Museé d’Art Moderne et Contemporain de Strasbourg avec Kryštof. Nous nous sommes promenés dans le centre de Strasbourg. Nous avons vu la cathédrale Notre Dame. Nous avons visité la cathédrale Notre Dame. J´ai mangé dans un restaurant Five Guys. J’ai acheté des cadeaux pour mes parents. J’ai mangé des macarons! Je suis arrivé à l’hôtel le soir.

            Sára Havlíčková

             

            J’ai quitté l’hôtel le matin. Je me suis promené dans le centre de Strasbourg. J’ai regardé les magasins. J’ai visité le Museé d’Art Moderne et Contemporain de Starbourg. J’ai vu kes tableaux de Kandinsky, Kupka, Toyen, Picasso et Štýrský. Je suis allé au café avec mes amis. J’ai vu beaucoup des chiens. Je suis allé à FNAC!

            Kryštof Rajdl

             

             

             

        • ČÍNA - ŘÍŠE ZA VELKOU ZDÍ
          • ČÍNA - ŘÍŠE ZA VELKOU ZDÍ

          • V posledních letech je prý čím dál tím víc populární trávit Vánoce netradičně na exotické dovolené. Naši žáci 2. a 3. ročníku gymnázia si takový výlet v adventním čase (20.12.2022) dopřáli alespoň prostřednictvím filmového plátna, když se díky dalšímu dílu projektu Svět kolem nás nazvaného Čína - říše za Velkou zdí vydali do rozlehlé, přírodně rozmanité, historicky významné a mystické Číny. Podívali se na majestátní Velkou čínskou zeď, pokochali se pohledem na úžasnou krajinu jak z filmu Avatar, pozorovali pandy velké i pandy červené, seznámili se s chloubou čajových plantáží – odrůdou Pu Erh, s krajinou plnou terasovitých rýžových polí i nehostinných pouští či s podhůřím fascinující Himálaje, kde na Tibetské náhorní plošině místní nomádi pasou svá stáda jaků. Mnohým se tajil dech při prastarém rituálu nebeského pohřbu nebo u přehlídky bojového umění kung-fu. Během pořadu si zopakovali hlavní body čínské historie a nevýznamnější čínské vynálezy jako střelný prach, kompas, papír či hedvábí. Nahlédli do života různých etnik žijících na odlehlém venkově i do života největších velkoměst jako Peking, Šanghaj a Hongkong.

            Pořad byl zakončen diskuzí se samotnými cestovateli a vědomostní soutěží o Číně, ve které jednu z cen získal také jeden z našich žáků.

             

             

        • SCHOLA PRAGENSIS
          • SCHOLA PRAGENSIS

          • Po dvouleté covidové pauze se naše škola již tradičně účastnila školského veletrhu Schola Pragensis. Naši žáci z řad učiliště prezentovali své výrobky, truhláři dřevařskou práci, cukráři napekli vánoční cukroví, kadeřníci stříhali a vytvářeli moderní vlasové účesy a naše maskérky líčily zájemce o studium. Naši gymnazisté prezentovali jejich humanitně zaměřený obor, konverzovali i v cizích jazycích vyučovaných na naší škole a to v anglickém i francouzském jazyce. Po celé tři dny konání veletrhu (24.-26.11.) v našem stánku vládla příjemná atmosféra. Naše škola vždy spojovala žáky učiliště a gymnázia a rodinný charakter školy byl opět vidět i na veletrhu v Kongresovém paláci. Naši žákům, kteří jsou hlavní tváří naší školy, moc děkujeme za pomoc a realizaci našeho propagačního stánku. Bez vás by to nešlo.

        • ČAPKOVSKÉ ČTENÍ
          • ČAPKOVSKÉ ČTENÍ

          • Blíží se konec kalendářního roku a my opět pořádáme již 14. ročník tradičního Čapkovského čtení. Tentokráte se můžeme těšit na hosty - paní Vladimíru Odrobiňákovou z Muzea bratří Čapků z Malých Svatoňovic, studenty ze ZŠ Štěrboholy a v neposlední řadě na učitelskou kapelu "Dr. Galén Kvartet" a tvorbu našich studentů.

            Těšíme se 21. prosince 2022!

        • STUDENTSKÉ VOLBY
          • STUDENTSKÉ VOLBY

          • Naše škola se zapojila do celorepublikové  akce STUDENTSKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY, které proběhly pod záštitou organizace Jeden svět na školách  12. - 13. prosince 2022. Studenti měli možnost si „nanečisto“ odvolit prezidenta a porovnat svou volbu s ostatními studenty v celé republice. Z výsledků voleb na škole vyplynulo,  že v I. kole získala největší podporu Danuše Nerudová, druhé místo obsadil Petr Pavel a jako třetí se umístil Andrej Babiš. Další kolo studentských voleb se uskuteční 18.. – 19.1. 2023.   

        • SAMETOVÝ FESTIVAL
          • SAMETOVÝ FESTIVAL

          • Den boje za svobodu a demokracii ve škole

            K oslavám Dne boje za svobodu a demokracii se škola zapojila organizací Sametového festivalu.  Školní parlament na tento den připravil zajímavý program, který se skládal z přednášek, workshopů a besed, na které pozval zajímavé osobnosti našeho kulturního života. Žáci si mohli vybrat témata, která je zajímají a o kterých chtějí diskutovat. Festival se setkal s velkým zájmem a i v budoucnu budeme ve škole podobné akce pořádat.   

  • Sleduj gymnázium na sociálních sítích

  • Sleduj učiliště na sociálních sítích