• DĚTSKÝ DOMOV HORNÍ POČERNICE
     • DĚTSKÝ DOMOV HORNÍ POČERNICE

     • Naše studentky z prvního ročníku oboru kadeřník-ce se chopily štětců a hřebenů a před koncem školního roku navštívily dětský domov Horní Počernice. V duchu tvůrčího procesu vytvořily úžasné účesy, které podtrhly jedinečnost a krásu každého dítěte. Navíc se věnovaly malování na obličeje, aby na tvářích dětí vykouzlily široké úsměvy.

      Byl to den plný kreativity a radosti! Děkujeme dětskému domovu Horní Počernice za vřelé přijetí a možnost strávit s dětmi tento nádherný den. Společně jsme vytvořili nezapomenutelné vzpomínky a ukázali, jak moc může kadeřnické umění a malování na obličeje zpříjemnit dětem den.

    • FASCINUJÍCÍ SVĚT ŽAB
     • FASCINUJÍCÍ SVĚT ŽAB

     • Žáci 2.G navštívili výstavu "Fascinující svět žab“ konanou v areálu Stanice přírodovědců Praha.  Na komentované výstavě jim lektor pověděl mnoho informací o stavbě těla, vývoji a ekologii žab. Poté jim představil mnoho druhů exotických žab chovaných v lidské péči včetně raritních druhů i jejich vývojových stádií, prohlédli si několik desítek biotopových výstavních nádrží a seznámili se s rostlinami vhodnými do terária pro chov žab. Podívali se na  nejjedovatější žábu světa – pralesničku dvoubarvou a mnoho dalších pestrobarevných zástupců rodu pralesnička, dozvěděli se zajímavost, že nejfotografovanější (a často titulovaná nejkrásnější) žába světa - listovnice červenooká během dne spí složená do nenápadné formy listu a pokud ji chce někdo zachytit v celé její kráse, musí ji probudit a fotí pak vystresovanou žabku. Z výstavy jsme se pak přesunuli do skleníku, který s námi prošel jiný lektor a představil nám mnoho druhů rostlin z různých ekosystémů. Žáci si zde zopakovali znalosti o masožravých rostlinách (rosnatky, láčkovky), sukulentních rostlinách (kaktusy), tropických rostlinách (banánovník, bromélie,…) a pokochali se pohledem na kvetoucí krásky jako je strelicie královská, dietes grandiflora. Součástí skleníků bylo i mnoho akváriií a terárií, ve kterých (někdy i mimo ně) jsme si prohlédli mnoho interesantních zástupců ryb (např.: piraňa rostlinožravá, stříkoun lapavý), obojživelníků (čolci), plazů (felzuma, krokodýl, kajmanka dravá, varan Kumingův, užovka červená  a královská a mnoho dalších), úspěch sklidily také malé opičky – kosmani zakrslí, kteří čile pobíhali a poskakovali a nechtěli chvilku zapózovat na fotografii.  Milovnice pokojových rostlinek si na závěr zakoupily mnoho krásných květin, kterými doma potěšily nejen sebe, ale dozajista i zbytek rodiny (někdo si domů donesl i domácí štěstí 😊).

    • TOULCŮV DVŮR - BRÁNA RECYKLACE
     • TOULCŮV DVŮR - BRÁNA RECYKLACE

     • Studenti ze semináře z ekologie navázali na předchozí úklid a vydali se navštívit na Toulcův dvůr výstavu Brána recyklace. Ta byla bohužel ale ukončena o den dříve (než měla být), ale potřebné informace načerpali studenti z informačních tabulí nejen o samotné výstavě, ale i o délce rozkladu výrobků z různých materiálů v přírodě, o recyklaci a o ekotypech na zmírnění změn klimatu. Na toto téma pak každý žák ještě vypracoval referát zaměřený na recyklaci a možnosti  využití nejrůznějších materiálů vzniklých recyklací různých surovin.

    • SEMINÁŘ MŮŽEŠ PODNIKAT
     • SEMINÁŘ MŮŽEŠ PODNIKAT

     • Do naší školy dnes zavítali dva milí hosté v rámci vzdělávacího programu Můžeš podnikat, který má za cíl propojovat školy s podnikateli. Učitelé semináře vzdělávacího programu začleňují do výuky, podnikatelé obvykle vypráví svůj příběh a inspirují tak studenty k podnikavosti. Zúčastnění podnikatelé jsou dobrovolníky programu z celého Česka.

      Prvním řečníkem byla paní Michaela Karásková, majitelka společnosti KNO Česko. Zabývá se osobnostním rozvojem, firemní kulturou, neuroleadershipem a vzděláváním. Michaela Karásková říká, že úspěch je ve vytrvalosti, pokoře, otevřené mysli a odvaze.

      Druhým řečníkem byl pan Tomáš Kašpar ze společnosti Key Consulting Estate. Pan Kašpar je zakladatelem moderního nájemního bydlení a říká, že víra, pokora a slušnost jsou základem podnikání, a také že, když se chce, tak jde skoro všechno.

      Seminář v délce 1,5 hodiny jsme si všichni užili a inspirováni osobními náhledy řečníků na svět podnikání jsme se rozloučili. Užitečnost semináře vnímám i v mezigeneračním sdílení a v podpoře myšlenky, že plnit si své sny má smysl.                                                                                                       

       Ing. Lucie Kramperová

    • AKCE UKLIĎMĚ ČESKO
     • AKCE UKLIĎMĚ ČESKO

     • Studenti gymnázia se v rámci semináře z ekologie připojili k celorepublikové akci Ukliďme Česko a vydali se (po řádném proškolení o bezpečnosti práce) vyzbrojeni rukavicemi a velkými pytli sbírat odpadky v okolí školy a v přilehlých parcích. Jako každý rok, byli překvapeni, kolik toho našli a vše řádně vytřídili. Uvědomili si při tom, jak velké množství odpadků se nachází v oázách přírody ve městě a ještě navíc v blízkosti škol, školek a dětských hřišť. Při tom největší množství nalezených odpadků pocházelo od kuřáků a uživatelů alkoholu! Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme, že dělají naše životní prostředí krásnější!

    • SPOLUPRÁCE ŠKOL
     • SPOLUPRÁCE ŠKOL

     • V tomto školním roce se na našem učilišti zrodil nový projekt „Spolupráce škol“.

      Vybraní žáci 1. a 2. ročníku oboru vlásenkář-maskér pod vedením mistrové OV a učitelky Ivony Stankové navázali spolupráci se studenty 1. ročníku VOŠHerecké a jejich kantory. Společně navrhli a vytvořili kostýmy, účesy a líčení pro klauzurní zkoušky (dialogy z her Williama Shakespearea – Hamlet, Richard III., Zimní pohádka a Sen noci svatojánské).

      Na zkouškách natrénovali správné postupy účesů, líčení a rychlé převleky z role do role. Všichni pracovali jako jeden team a přineslo jim to spoustu neocenitelných zkušeností.

      V dalších letech budou naše školy pokračovat ve spolupráci. Už teď se na to moc těšíme.

       

      VOŠH, Hadovitá 1023, 141 00 PRAHA 4

      Vosherecka.cz

  • Sleduj gymnázium na sociálních sítích

  • Sleduj učiliště na sociálních sítích