•  Láká Vás povolání uměleckého zaměření v prostředí  divadla, filmu, nebo televize?

    Chtěli byste umět líčit a maskovat filmové a divadelní postavy a z tuctové masky udělat působivý zjev?

    Dejte své fantazii konkrétní podobu 

    vyučte se u nás filmovým a divadelním maskérem v učebním oboru Vlásenkář a maskér

    Učební obor je určen uchazečům ze základních škol i absolventům SOU s výučním listem v oboru vzdělání Kadeřník, kteří si chtějí rozšířit kvalifikaci.


    Přijďte se podívat do naší profesionálně zařízené vlásenkářsko-maskérské dílny, kterou najdete v ulici Milánská, v Praze 10 – Štěrboholech. Uvidíte, jak se žáci učí základům uměleckého i civilního make-upu, můžete obdivovat jejich zručnost při zhotovování vlasových příčesů i celých paruk a na figurínách nebo přímo ,,na živo“ budete mít příležitost si prohlédnout dobové účesy, které žáci vytvářejí v rámci své praxe. Součástí odborného výcviku je i praxe v reálném prostředí divadel, filmových ateliérů a televizních studií. O šikovnosti našich maskérů svědčí i pozvání k jejich účast na přípravě masek do divadelních představení, muzikálů i televizních pořadů. Příkladem – Tvoje tvář má známý hlas, Pravý louskáček - muzikál na ledě, reklama pro Sazku, hudební videoklipy pro skupinu The Last June, aj...

    Vyučením v oboru Vlásenkář a maskér získáte kreativní profesi, ve které uplatníte své estetické cítění, rozvinete svůj výtvarný talent a získáte praktické dovednosti, které Vám umožní uplatnit se v budoucnu nejen v uměleckém prostředí, ale např. i jako vizážista, vlasový stylista ve svatebních salónech a modelingových agenturách včetně fotografických ateliérů. 


    Pro zájemce o tento obor vzdělání organizujeme Dny otevřených dveří. (po domluvě s pracovníkem pro přijímací řízení – email: Celko @gbc-pcssou.cz).

 • Sleduj gymnázium na sociálních sítích

 • Sleduj učiliště na sociálních sítích